برای مشاهده لیست بروز قیمت فرش ها کلیک نمایید : شنبه ۰۰/۷/۳

فرش کاشان
کارخانه فرش ماشینی کاشان
فروشگاه حاضر زیر مجموعه فروشگاههای زنجیره ای گروه تجاری فرش کاشان می باشد. جهت استعلام نماد اعتماد الکترونیکی و ضمانت پرداخت قبل از خرید به فروشگاه فرش کاشان مراجعه نمایید.

» همه چیز درباره ی فرش خام

فرش ها و تابلو فرش های خام

در این مقاله ما قصد داریم تا به شما اطلاعات کافی و مناسب در مورد فرش خام یا فرش سفید چاپی دهیم تا در زمان خرید بتوانید چه محصولی و چگونه خریداری کنید.

 فرش خام یا سابلیمیشن چاپی یا فرش سفید کلاریس چاپی که با نام (ray carpet or white carpet) به فرش ماشینی که مخصوص چاپ فرش می باشد و همه رنگ و تار و پود و جوت استفاده شده در این فرش ماشینی کاملا سفید بافته می شود که در ابعاد دلخواه و انواع سایز سفارشی شما مشتریان عزیز هم فرش ماشینی خام یا فرش سفید بافته و تولید می شود.

فرش خام یا فرش سفید که برای چاپ یکی از فرش های ماشینی درجه یک و بسیار مناسب می باشد، افراد هم برای چاپ سابلیمیشن حتما به آن نیاز پیدا می کنند و بیشتر از فرش های خام برای چاپ و استفاده برای تابلو فرش ماشینی و چاپ طرح بر روی این نوع فرش ماشینی استفاده می کنند. و تمامی خریداران فرش ماشینی خام به دنبال فرش های خام یا فرش سفید با کیفیت مرغوب و درجه یک  برای چاپ هستند.

 

انواع تابلو فرش ها با کیفیت مناسب

در شروع کار باید به این نکته کلیدی توجه داشته باشیم که تابلو فرش ها به دو صورت به طور کلی بافته و تولید و به فروش می رسند، یکی به صورت تابلو فرش های دست باف و یکی تابلو فرش های ماشینی که برای هر کدام  در ادامه توضیحات مختصری ارائه می کنیم.

امروزه به دلیل مدرنیته شدن و دکوراسیون های جدید مردم برای محیط خانه های شان بیشتر از تابلو فرش استفاده می کنند و از آنجا که قیمت های فرش های دست باف بسیار گران و نفیس می باشد، پس شرکت کاشان فرش دست به تولید فرش های ماشینی خام کرده است، که به این اقدام خام بافی گفته می شود که فرش های ماشینی حاصل به رنگ سفید هستند که اینگونه فرش های ماشینی، فرش های مخصوص چاپ و یا فرش سفید چاپی گفته می شود.


تابلو فرش خام یا فرش سفید چاپی سابلیمیشن چیست؟

در تهیه تابلو فرش ها و تابلو فرش خام یا فرش سفید چاپی به روش سابلیمیشن به طور یک مثال مفید، اگر بخواهیم عکس یکی از فرزندانمان را بر روی تابلو فرشی چاپ کنیم ابتدا باید یک تابلو فرش خام تهیه کنیم، در مرحله بعدی عکس فرزند را توسط یک پرینتر جوهر افشان که حاوی جوهر سابلیمیشن می باشد بر روی برگه هایی که مخصوص چاپ سابلیمیشن است، پرینت می گیریم سپس همان کاغذ پرینت شده سابلیمیشن را بر روی تابلو فرش خام مورد نظر خود قرار می دهیم، در مرحله آخر عکسی که بر روی فرش ماشینی خام قرار گرفته شده توسط دستگاه های حرارتی سابلیمیشن جوهر های موجود در کاغذ یک دفعه تبخیر شده و با همان نظم و آرایش قبلی بری روی تابلو فرش خام ماشینی قرار گرفته و فرش مورد نظرمان تهیه می شود، در ضمن نگران رنگ بندی نباشیم زیرا همان رنگ بندی که یک عکس یا چهره داد به صورت دقیق و منظم بر روی فرش خام ماشینی پیاده می شود.

فرش های خام که برای چاپ تصاویر ار الیافی مورد استفاده قرار می گیرد که به دو دسته فرش ماشینی خام آکریلیک و فرش ماشینی خام پلی استری تقسیم می شوند، و هر چه مقدار شماره های شانه های فرش بیشتر باشد، تصویر مورد نظر برای  چاپ مناسب تر و زیبا تر خواهد بود. برای مثال فرش های 1000 شانه از فرش های 700 شانه بهتر می باشند و در نتیجه عکس با کیفیت تر و بهتری در چاپ به ما نشان می دهد. فرش های آکریلیک هم کیفیت  بسیار بالایی نسبت به فرش های پلی استری و ابریشمی دارد. به همین خاطر مناسب تر از الیاف پلی استر و ابریشم هستند.

امروزه کارشناسان با انجام تست های مختلف بر روی الیاف های گوناگون فرش های ماشینی خام، فرش خام سابلیمیشن را در بالاترین کیفیت و چاپ پذیری بسیار بالا تولید می کنند و در بازار فرش به فروش می رسانند.


ابعاد فرش خام سابلیمیشن

تابلو فرش و فرش هایی که با دستگاه سابلیمیشن بافته می شود و اگر شما مشتریان ارجمند به دنبال فرش های سابلیمیشن هستید فرش های سابلیمیشن با 10 ابعاد استاندارد 30×20، 40×30، 60×40، 50×35، 70×50، 100×50، 80×60، 100×70، 120×100 و 150×100 بافته و تولید و به فروش می رسد. فرش سابلیمیشن برای تابلو فرش چاپی چهره و منظره بهترین گزینه و انتخاب می باشند و در صورت سفارش و خرید فرش ماشینی خام متری آن را در عرض های 50، 100، 150، 200 در طول های مختلف وجود دارد که شما می توانید از فروشگاه آنلاین خرید اینترنتی فرش تهیه فرمایید.


فرش کلاریس چگونه تهیه میشود؟ 

برای اولین بار کلاریس در غالب تابلو فرش بافته شده است که برای بافت فرش یا تابلو فرش خام یا فرش سفید چاپی کلاریس یک تفاوت میتوان با فرش خام سابلیمیشن ماشینی دید که در بیس و پایه این تابلو فرش به صورت تزریق رنگ به بافت فرش خام صورت می گیرد و تابلو فرش مورد نظر را به وجود می آورد. نحوه بافت این فرش های کلاریس مانند فرش های ماشینی سابلیمیشن چاپی در ابعاد از قبل تعیین شده و استاندارد از دستگاه به طور خام و به رنگ سفید خارج می شوند. الیاف تماما سفید که پس از بافته شدن به دست می آید، تصویر مورد نظر به صورت ویژه ای بر روی فرش نقش می گذارد.

صرفا جهت اطلاع شما خواننده گرامی برای تشخیص دادن فرش کلاریس با فرش سابلیمیشن، به دلیل اینکه در چاپ فرش های کلاریس به گونه ای است نحوه از چاپی بودن طرح. به استفاده و مصرف ماشین آلات تمام اتوماتیک و مدرن بازده تولید را به حد قابل قبولی به بالا رسانده است که این احتمال کاهش می یابد که شما بتوانید تشخیص دهید.

البته که این نکته را باید ذکر کدر که فرش های سابلیمیشن کیفیت بالا تری نسبت به فرش های ماشینی کلاریس دارد و در هنگام شست و شو شاید در فرش های کلاریس به دلیل تزریق رنگ ممکن است که رنگ پس بدهد.

 

عمر فرش خام چه مقدار می باشد.

یکی از نگرانی های خریداران فرش خام، عمر فرش ماشینی می باشد زیرا در این باورند فرش ها و تابلو فرش ها، چه به صورت سابلیمیشن و چه به صورت کلاریس با گذر زمان و یا با شست و شو تغییر میکند و یا از بین  می رود زیرا این اتفاق در پوشاک نیز اتاق افتاده است و باعث شد که از بین برود اما این تصور بر روی فرش ها و تابلو فرش های  سابلیمیشن و کلاریس اشتباه می باشد و اتفاقا بر خلاف تصور شما این فرش ها ی ماشینی درجه یک قابلیت شست و شو دارند و تنها در صورتی رنگ و بافت خود را از دست میدهد که رنگ به کار رفته از جنس نخ با کیفیتی باشد و یا دارا تراکم پایین باشد که در اثر شست و شو موجب به هم ریختگی  رنگ ای موجود در تابلو فرش و کوچک شدن تابلو فرش شود، ولی اگر فرش خام ماشینی شما دارای کیفیت بالا باشد حداقل تا 10 سال هیچ گونه مشکلی برای فرش و یا تابلو فرش ماشینی شما اتفاق نمی افتد.


خرید فرش خام از فروشگاه آنلاین خرید اینترنتی فرش 

در فروشگاه اینترنتی ما شما می توانید تمامی محصولات فرش و یا تابلو فرش های ماشینی خود را به صورت چاپ شده و یا به صورت خام خریداری کنید که با بهترین کیفیت و قیمت درجه یک و عالی به شما مشتریان عزیز ارائه می شود و پس از خرید محصول و یا تابلو فرش خام یا فرش خام خود را به ارسال سریع و کاملا رایگان به شما تحویل میدهیم تا به شما دیگر هزینه های اضافه تحمیل نشود.

برچسب
نـظـرات کاربران
دیگر مطالب کاربردی فرش کاشان
•  شرایط بازگشت یا عودت فرش
•  قیمت بروز فرش ماشینی کاشان
•  خدمات پس از فروش فرش کاشان
•  درباره گروه تجاری فرش ماشینی کاشان
•  حمل و نقل در فرش کاشان
مشاوره و پشتیبانی فرش ماشینی کاشان
فرش ماشینی به قیمت درب کارخانه
فرش ماشینی به قیمت درب کارخانه